Podcast #28 – Melodyjny, łopatologiczny, łatwy – jaki jest szwedzki? Rozmowa z Anią Kicka

Gościem specjalnym tego odcinka jest Ania Kicka. Ania jest właścicielką szkoły językowej (Humla.online), lektorką języka szwedzkiego oraz tłumaczką.

W tym odcinku poruszamy temat umiejętności uczenia się języków i wyzwania, jakim może być nauka języka szwedzkiego. Przekazujemy cenne wskazówki dla osób, które chcą pracować w Szwecji, zwłaszcza w sektorze zdrowia, ale nie tylko.

 

Opowiadamy o nawykach nauki oraz konieczności przeskoczenia blokady w mówieniu, które często towarzyszą nauce nowego języka. Podkreślamy, że mimo szybkości i łatwości, jakie może przynieść nauka tego języka, wymaga on od nas poświęcenia i zaangażowania. Odkrywamy, co Polakom przychodzi łatwiej w nauce szwedzkiego i rozprawiamy się z mitami, takimi jak przekonanie, że wszyscy Szwedzi biegle mówią po angielsku.

Dla tych z Was, którzy marzą o pracy w służbie zdrowia w Szwecji, omawiamy wymogi językowe, które trzeba spełnić. Podkreślamy, że cecha proaktywności jest wyjątkowo doceniana przez Szwedów. Zachęcamy do rozpoczęcia nauki już na studiach.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu biegłości językowej i skutecznie chcesz komunikować się w szwedzkim środowisku, ten odcinek dostarczy Ci cennych wskazówek i motywacji do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *